AktualnościBasia na ekranach kin już 14-15 kwietnia!
Basia na ekranach kin!
 
 
W ponad 40 miastach Polski najmłodsi fani Basi będą mogli zobaczyć nową polską animację ze swoją ulubioną bohaterką w roli głównej. 
W dniach 14-15 kwietnia w sieciach Multikino, Helios oraz w kinach studyjnych będzie wyświetlane będą pokazy pięciu odcinków serialu Basia. Pierwsze cztery odcinki serialu okazały się absolutną rewelacją podczas 4. FF Kino Dzieci. 
W kwietniu będzie można zobaczyć również piąty, premierowy odcinek. 
 
Dzieci obejrzą animowaną wersję książeczek: Basia i biwak; Basia i Anielka; Basia i Dziadkowie; Basia i upał w ZOO, Basia i nowy braciszek (premiera). 
 
 

Więcej informacji na stronie: kinodzieci.pl/Basia

 

KONKURS „Basia w kinie”

Basia w kinie! Co to będzie za przygoda! Kino Dzieci czeka do 6 kwietnia na zdjęcia kinowej kolorowanki z Basią upiększonej przez najmłodszych dowolną techniką! Kolorowanka konkursowa znajduje się TUTAJ, a także w ulotce kinowej serialu „Basia” w wybranych księgarniach. 

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, dystrybutor filmowej „Basi” (premiera w kinach: 14 kwietnia) oraz sponsor nagród książkowych, wydawca serii „Basia” EGMONT.pl.

kolorowanka Basia

Dla autorów najciekawszych prac przygotowaliśmy trzy nagrody główne oraz wyróżnienia. Zwycięzcy otrzymają zestawy książek z przygodami Basi, upominki filmowe od Kina Dzieci oraz podwójne zaproszenia na pokaz specjalny zestawu 14 kwietnia w Warszawie lub w wybranym terminie i kinie (lista kin tutaj). Przed przystąpieniem do konkursu prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Na zdjęcia i skany prac wykonanych przez dzieci w wieku 3-8 lat czekamy do 6 kwietnia pod adresem mailowym kontakt@nowehoryzonty.pl. Maila należy opatrzyć tytułem „Konkurs Basia w kinie”, a w treści wiadomości, oprócz załącznika ze zdjęciem bądź skanem pracy, podać następujące dane: imię i nazwisko, wiek, adres zamieszkania autora pracy oraz imię i nazwisko opiekuna.

 

Załącznik 1 – regulamin Konkursu „Basia w kinie”

Załącznik 2 – konkursowa kolorowanka

 

 

Nowe przygody Basi!

Już są! Nowe przygody Basi!

Basia i tablet opowiada o cieniach i blaskach korzystania z tego urządzenia. Czy Basia i Janek mogą przez niego popaść w "nauk"? I czy tylko dzieci są nim zagrożone? Jak zawsze w takich przypadkach - nic nie jest proste, ale Basia na pewno znajdzie odpowiedzi na wiele pytań nurtujących dzieciaki. 

Basia i przyjaciele. Lula to opowieść, która zaczyna się w przeddzień występu tanecznego Basi i jej kuzynki Luli. Obie dziewczynki na swój sposób spróbują sobie poradzić z tremą przed występem przed salą pełną publiczności. Czy na pewno wszystko się uda? I co powiedzieć, jeśli się nie mówi "zwymiotkować" (bo to brzydko!)? Przygody Basi i Luli na pewno rozwieją kilka dziecięcych wątpliwości.

Oraz gratka dla wszystkich fanów Basi - Wielka księga słów! Poznajcie przepis na Piernikowego potwora, przypomnijcie sobie, czym jest chaperon albo rozwiążcie zagadkę, dlaczego "złota rączka" wcale nie ma rąk ze szlachetnego metalu! Zajrzyjcie też do domowego albumu, by sprawdzić, jak wygladała Basia, gdy była całkiem mała i kim jest Basia dla każdego z członków rodziny.

A kim Basia jest dla Was? 

Wszystkie książki do kupienia na Egmont.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Basia" - jedna z najlepszych książek dla przedszkolaków!

Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikował listę 25 książek polecanych do czytania - wśród nich także i serię Basia. Rekomendacje książkowe są częścią akcji "Mała książka wielki człowiek", która ma pokazać jak wielką wartość ma wpsólne czytanie. 

Broszura polecająca Basię tłumaczy dlaczego trzeba czytać dzieciom od najmłodszych lat - można sie z nią zapoznać tutaj >>

Sama Basia też zgadza się, że czytanie z rodzicami jest super!

Egmont.pl

 

 

 

 

Książki o Basi w przedświątecznej promocji!

Wyjątkowa okazja, by kupić książki z ulubioną bohaterką przedszkolaków w promocyjnej cenie!

Sprawdźcie promocje w sklepie Egmont.pl, gdzie możecie kupić książki z przygodami Basi i skorzystać z atrakcyjnych promocji! Na prezent świąteczny polecamy zwłaszcza Basia i zwierzaki - o przygotowaniach świątecznych i z modelami dekoracji choinkowych do wycięcia! Na świąteczny prezent polecamy pakiet książek o przygodach Basi, na który składają się opowiadania "Basia i narty", "Basia i bałagan" i "Basia i moda".

Sprawdź na Egmont.pl

 

 

 

 

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  »
© Egmont Polska