AktualnościDzień Dziecka z Basią na Wawelu
Zapraszamy do Krakowa na spotkanie z Basią! 
Z okazji Dnia Dziecka Zamek Królewski przygotował wyjątkowe wydarzenie – spotkanie z Basią i jej ukochanym Miśkiem Zdziśkiem. 
 
30 maja od godziny 11:00 zacznie się szereg atrakcji związanych z Basią.
 
Tego dnia wraz z Basią odkryjecie tajemnice kolekcji arrasów króla Zygmunta, wysłuchacie specjalnie napisanego na tę okazję opowiadania o Basi odwiedzającej Wawel, weźmiecie udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez autorkę i ilustratorkę serii książek – Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak, a także będziecie mieli możliwość zadania pytań o Basię, jej rodzinę, ich przygody, ale też dowiedzenia się jak pisze się książkę!
 
Specjalne zadania do wykonania na terenie Zamku, którym przewodzić będzie Basia, sprawią, że podczas zwiedzania nie grozi Wam nuda!
 
Mamy też dla Was niespodziankę – zapraszamy na plenerowy pokaz filmów o Basi oraz kiermasz książek dla dzieci i młodzieży.
Basia jedzie na rower!

Tata ładuje na dach samochodu rowery dla całej rodziny i wszyscy ruszają za miasto, by tam - jak twierdzi Janek - zrobić wyprawę dookoła świata. Basia ma wąptliwości, czy na pewno da radę, a Mama przypomina jej historię, jak Basia uczyła się jeździć rowerem. Każdy młody rowerzysta musi znać tę historię!!

Z kolei przyjaciel Basi z przedszkola, Marcel (jak i cała jego rodzina), kocha zwierzęta i często ratuje je z opresji :) Czasem jest to papuga, a czasem kot. Życie z taką ilością zwierząt to radości, ale też cienie, kiedy martwimy się o cierpiące istoty. Marcel dowiaduje się, co zrobić, by zwierzęta miały jak najlepsze życie.

Wszystkie książki znajdziecie w księgarniach stacjonarnych i internetowych.

Poznajcie opowiadania według Miśka Zdziśka!

Basia - jak wszystkie inne dzieci - ma swoją ulubioną przytulankę: Miśka Zdziśka. Na pewno jesteście ciekawi, co robią zabawki, jak dzieci idą do przedszkola lub zasypiają! Misiek Zdzisiek uchyli rąbka tajemnicy. Opowie też o przygodach, które przeżył z Basią - tym razem poznamy relację z perspektywy pluszaka.
Misiek Zdzisiek, Krokodyl Lolo, Małpka i inne zabawki zapraszają do wspólnej zabawy!

Jeśli chcecie poznać przygody Basi i jej przytulanki możecie książkę Basia. Opowieści Miśka Zdziśka kupić tutaj

 

Nowe przygody Basi już dostępne!

Na trudne czasy najlepsza jest taka świetnia przyjaciółka jak Basia. Pomysłowa pięciolatka tym razem wybiera się wraz z rodziną na przedszkolny piknik pod lasem. Będzie jadła smażone przez Tatę naleśniki, puszczała bańki i spędzała miło czas z innymi dziećmi. 

Te przygody Basi poznacie z nowej książki Basia i piknik. 

Poznajcie też koleżankę z przedszkola Basi - Zuzię. Zuzia nie rozumie, co się dzieje w domu, dlaczego mama nagle wyjechała i wpada w złość! Na szczęście okazuje się, że wszytsko da się wyjaśnić, najważniejsze to rozmawiać!

Historię Zuzi poznacie w książce Basia i przyjaciele. Zuzia.

Te i inne przygody Basi kupisz na Egmont.pl

 

 

Kolejne odcinki serialu Basia na DVD

Basia tym razem zabiera się za gotowanie z Tatą, na naukę tańca z Mamą, z Mamą i rodzeństwem na zakupy... Będzie też musiała sobie poradzić z brakiem telewizora - cała rodzina wyjdzie z tego starcia zwycięsko! :)

Każdy, kto czekał na nowe animowane przygody Basi, ucieszy się na nowy zestaw 4 odcinków.

Na płycie "Basia 2" znajdziecie odcinki:

„Basia i taniec”
„Basia i pieniądze”
„Basia i gotowanie” 
„Basia i telewizor”
 
Kupisz tutaj:
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  »