AktualnościJuż wkrótce Basia i narty

Basia razem z całą rodziną wyjeżdża w góry. Tata ma ją nauczyć jeździć na nartach. To zadanie z pozoru wydaje się bardzo łatwe…

Już wkrótce nowy tom z przygodami Basi znajdziecie w księgarniach patronackich i na stronie www.sklep.egmont.pl

PREMIERA 24 WRZEŚNIA

Spotkanie z Basią na Warszawskich Targach Książki

Autorki przeczytają fragmenty swojej książki  o Basi i porozmawiają z najmłodszymi o przygodach bohaterki. W programie również warsztaty plastyczne.

Zapraszamy w sobotę 24 maja
godzina 10.00 Scena dla dzieci (sala w galerii, Poziom -1)
godzina 11.30 podpisywanie książek na stoisku Wydawnictwa Egmont nr  stoiska 316G
 
 
Spotkania odbędą się podczas Warszawskich Targów Książki na Stadionie Narodowym w Warszawie, Al. Ks. J. Poniatowskiego 1
 
 
 

 

Zapraszamy do Gdańska

Zapraszamy na spotkania z autorkami serii "Basia", które organizuje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku.

Zofia Stanecka i Marianna Oklejak opowiedzą o kulisach powstawania książek dla dzieci oraz odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące Basi.

Spotkania odbędą się w środę 14 maja o godzinie 10:00 - Filia nr 50 WiMBP (ul. Paderewskiego 11, Gdańsk-Suchanino)
oraz o godzinie 13:00 - Biblioteka Manhattan (al. Grunwaldzka 82, Gdańsk-Wrzeszcz)

Urodziny dla księżniczek i rycerzy

Opisane w książce Basia i urodziny w muzeum urodzinowe warsztaty twórcze organizowane w Muzeum Narodowym w Warszawie to propozycja skierowana dla rodziców, którzy chcą wyprawić nietypowe przyjęcie dla swoich dzieci i ich przyjaciół.To tu w atmosferze zabawy najmłodsi poznają historie przedstawione na obrazach, zamieniają się
w księżniczki, rycerzy, artystów i poszukiwaczy skarbów. Rodzicom dzieci w wieku zbliżonym do Basi proponujemy również rodzinne wizyty
w gmachu przy Alejach Jerozolimskich 3.
Ich uwadze polecamy także ofertę lekcji muzealnych dla przedszkolaków i uczniów klas 0–III oraz warsztaty i animacje organizowane w ramach programów edukacyjnych do wystaw czasowych oraz z okazji udostępniania przearanżowanych ekspozycji stałych. Szczegółowe informacje na stronie www.mnw.art.pl (zakładki „Edukacja”
i „Wydarzenia”).

Sobota z Basią w Muzeum Narodowym

Niepowtarzalna okazja do wspólnej zabawy z Basią już w najbliższy weekend. Z okazji premiery książki Basia i urodziny w muzeum wydanej przez Literacki Egmont we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie serdecznie zapraszamy do udziału w „Sobocie z Basią” – bloku familijnych wydarzeń organizowanych 5 kwietnia w gmachu przy Alejach Jerozolimskich 3. Dzieci w wieku od 3 do 7 lat wraz z opiekunami będą mogły wziąć udział w spotkaniu z autorkami książki, warsztatach „Basia i jej przepis na urodziny” oraz animacjach plastycznych w Holu Głównym.

Przygodę rezolutnej Basi opisaną w opowiadaniu autorstwa Zofii Staneckiej i zilustrowaną przez Mariannę Oklejak będzie można przeżyć jeszcze raz. Tym razem na żywo – w niezwykłych wnętrzach Muzeum Narodowego w Warszawie. Uczestnicy warsztatów i animacji będą mieli niepowtarzalną okazję poczuć się jak Basia na twórczym przyjęciu urodzinowym u swojej koleżanki Anielki. Odtworzą atmosferę wspólnego świętowania pod opieką muzealnych edukatorów, zobaczą, jak wyglądają urodzinowe zajęcia o zwyczajach z czasów rycerzy i księżniczek.


Wśród atrakcji między innymi także czytanie fragmentów opowiadania przez autorki oraz przygotowany przez nie występ niespodzianka.

Więcej informacji: www.mnw.art.pl

„Sobota z Basią”
5 kwietnia, godz. 11:00-15:00
Muzeum Narodowe w Warszawie
Aleje Jerozolimskie 3
00-495 Warszawa
 
HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z BASIĄ
 
11:00 - 12:00 oraz 14:00 - 15:00
„Basi przepis na urodziny” – warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 3–7 lat prowadzone przez Paulinę Barysz
 
„Anielka zaprosiła Basię i Janka na urodziny. I to nie byle gdzie! Do muzeum (…)” – tak rozpoczyna się historia wizyty Basi w Muzeum Narodowym. Czy wiecie, co wydarzyło się dalej? Czy przyjaciele spotkali dzielnych rycerzy i piękne księżniczki? A może sami się nimi stali? Załóżcie na głowę henniny, zróbcie własne chaperony i przenieście się razem z Basią do urodzinowej krainy pełnej przygód i zagadek!
 
zbiórka w Holu Głównym / obowiązują zapisy* / obowiązuje bilet wstępu do Muzeum, dla dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny
*Zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 9:00–15:00 pod numerem telefonu
+ 48 22 621 10 31 wew. 246 lub mailowo: edukacja@mnw.art.pl


12:00–13:00
Spotkanie z autorkami książki Basia i urodziny w muzeum – Marianną Oklejak i Zofią Stanecką
 
Zapraszamy dzieci w wieku 3–7 lat wraz z opiekunami na spotkanie z Marianną Oklejak i Zofią Stanecką. Autorki przeczytają fragmenty swojej najnowszej książki  Basia i urodziny w muzeum i porozmawiają z najmłodszymi o przygodach bohaterki. W programie również specjalny występ-niespodzianka.
 
Hol Główny / wstęp wolny
 


11:00–12:00 oraz 13:00–14:00
Animacje plastyczne inspirowane książką Basia i urodziny w muzeum
 
Zapraszamy wszystkie dzieci do Holu Głównego, gdzie pod okiem muzealnych edukatorów będzie można wykonać uroczyste nakrycie głowy i zmienić się w rycerza albo księżniczkę.
 
Hol Główny / wstęp wolny

«  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  »
© Egmont Polska