AktualnościUrodziny dla księżniczek i rycerzy

Opisane w książce Basia i urodziny w muzeum urodzinowe warsztaty twórcze organizowane w Muzeum Narodowym w Warszawie to propozycja skierowana dla rodziców, którzy chcą wyprawić nietypowe przyjęcie dla swoich dzieci i ich przyjaciół.To tu w atmosferze zabawy najmłodsi poznają historie przedstawione na obrazach, zamieniają się
w księżniczki, rycerzy, artystów i poszukiwaczy skarbów. Rodzicom dzieci w wieku zbliżonym do Basi proponujemy również rodzinne wizyty
w gmachu przy Alejach Jerozolimskich 3.
Ich uwadze polecamy także ofertę lekcji muzealnych dla przedszkolaków i uczniów klas 0–III oraz warsztaty i animacje organizowane w ramach programów edukacyjnych do wystaw czasowych oraz z okazji udostępniania przearanżowanych ekspozycji stałych. Szczegółowe informacje na stronie www.mnw.art.pl (zakładki „Edukacja”
i „Wydarzenia”).

Sobota z Basią w Muzeum Narodowym

Niepowtarzalna okazja do wspólnej zabawy z Basią już w najbliższy weekend. Z okazji premiery książki Basia i urodziny w muzeum wydanej przez Literacki Egmont we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie serdecznie zapraszamy do udziału w „Sobocie z Basią” – bloku familijnych wydarzeń organizowanych 5 kwietnia w gmachu przy Alejach Jerozolimskich 3. Dzieci w wieku od 3 do 7 lat wraz z opiekunami będą mogły wziąć udział w spotkaniu z autorkami książki, warsztatach „Basia i jej przepis na urodziny” oraz animacjach plastycznych w Holu Głównym.

Przygodę rezolutnej Basi opisaną w opowiadaniu autorstwa Zofii Staneckiej i zilustrowaną przez Mariannę Oklejak będzie można przeżyć jeszcze raz. Tym razem na żywo – w niezwykłych wnętrzach Muzeum Narodowego w Warszawie. Uczestnicy warsztatów i animacji będą mieli niepowtarzalną okazję poczuć się jak Basia na twórczym przyjęciu urodzinowym u swojej koleżanki Anielki. Odtworzą atmosferę wspólnego świętowania pod opieką muzealnych edukatorów, zobaczą, jak wyglądają urodzinowe zajęcia o zwyczajach z czasów rycerzy i księżniczek.


Wśród atrakcji między innymi także czytanie fragmentów opowiadania przez autorki oraz przygotowany przez nie występ niespodzianka.

Więcej informacji: www.mnw.art.pl

„Sobota z Basią”
5 kwietnia, godz. 11:00-15:00
Muzeum Narodowe w Warszawie
Aleje Jerozolimskie 3
00-495 Warszawa
 
HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z BASIĄ
 
11:00 - 12:00 oraz 14:00 - 15:00
„Basi przepis na urodziny” – warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 3–7 lat prowadzone przez Paulinę Barysz
 
„Anielka zaprosiła Basię i Janka na urodziny. I to nie byle gdzie! Do muzeum (…)” – tak rozpoczyna się historia wizyty Basi w Muzeum Narodowym. Czy wiecie, co wydarzyło się dalej? Czy przyjaciele spotkali dzielnych rycerzy i piękne księżniczki? A może sami się nimi stali? Załóżcie na głowę henniny, zróbcie własne chaperony i przenieście się razem z Basią do urodzinowej krainy pełnej przygód i zagadek!
 
zbiórka w Holu Głównym / obowiązują zapisy* / obowiązuje bilet wstępu do Muzeum, dla dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny
*Zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 9:00–15:00 pod numerem telefonu
+ 48 22 621 10 31 wew. 246 lub mailowo: edukacja@mnw.art.pl


12:00–13:00
Spotkanie z autorkami książki Basia i urodziny w muzeum – Marianną Oklejak i Zofią Stanecką
 
Zapraszamy dzieci w wieku 3–7 lat wraz z opiekunami na spotkanie z Marianną Oklejak i Zofią Stanecką. Autorki przeczytają fragmenty swojej najnowszej książki  Basia i urodziny w muzeum i porozmawiają z najmłodszymi o przygodach bohaterki. W programie również specjalny występ-niespodzianka.
 
Hol Główny / wstęp wolny
 


11:00–12:00 oraz 13:00–14:00
Animacje plastyczne inspirowane książką Basia i urodziny w muzeum
 
Zapraszamy wszystkie dzieci do Holu Głównego, gdzie pod okiem muzealnych edukatorów będzie można wykonać uroczyste nakrycie głowy i zmienić się w rycerza albo księżniczkę.
 
Hol Główny / wstęp wolny

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia w Księgarniach Świat Książki z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci seria Basia będzie dostępna z 25% rabatem. Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na spotkanie do Księgarni ŒŚwiat Książki

W programie wspólne czytanie książek, zabawy, kolorowanki i konkursy z nagrodami
 

Terminarz spotkań:

 

28.03.2014 (piątek)

Gdańsk (godz.12:00)

ul. Grunwaldzka 67

 

Opole – Galeria Piastowska(godz. 11:00)

ul. Ozimska 4

 

 

29.03.2014 (sobota), godz. 12:00

Bielsko-Biała

ul. 11 Listopada 40

 

Częstochowa

ul. Dąbrowskiego 1

 

Gdynia

ul. Świętojańska 13 a

 

Łódź – CH Port

ul. Pabianicka 245

 

Poznań

ul. Wrocławska 5, tel. 61 855 72 95

 

Szczecin – CH Kaskada

al. Niepodległości 36

 

Warszawa

al. Solidarności 119/125

 

Wrocław – CH Korona

ul. Krzywoustego 126

 

 

02.04.2014 (środa), godz. 9:30

Gdynia

ul. Świętojańska 80

 

04.04.2014 (piątek), godz. 10:00

Białystok

ul. Rynek Kościuszki 32

 

Już jest najnowsza książka z serii Basia

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jakie atrakcje czekały na Basię w Muzeum Narodowym, koniecznie przeczytaj opowiadanie „Basia i urodziny w muzeum”

«  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12