AktualnościNagroda dla serialu "Basia"!

Serial "Basia" został nagrodzony podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR, największego festiwalu filmu animowanego w Polsce! 

Statuetka Złotego Animuszu za Film lub Serial dla Dzieci została przyznana odcinkowi "Basia i nowy braciszek", który powstał w tym roku, m.in. na potrzeby kwietniowych pokazów "Basia w kinach".

Jury doceniło w prezentowanym odcinku przede wszystkim "subtelne i mądre pokazanie relacji rodzinnych".

Cieszymy się i gratulujemy reżyserowi Marcinowi Wasilewskiemu i wszystkim twórcom serialu, a także autorkom postaci Basi, Zofii Staneckiej i Mariannie Oklejak sukcesu już nie tylko na kartach książek, ale też na wielkim ekranie!

 

Wielkie księgi przygód Basi - znów dostępne!

Wielkie księgi przygód Basi znów dostępne! Kilka opowiadań o przygodach Basi zebranych w jedną książkę to świetny pomysł na prezent na początek wakacji czy też wygodne rozwiązanie na letni wyjazd - by zabrać ze sobą jedną wygodną książkę, a nie kilka ciężkich!

Basia to najlepsza towarzyszka poróży, a słuchanie opowieści o jej przygodach to najlepszy sposób na nudę i zapewnienie sobie świetnego humoru zarówno w dobrą i złą pogodę!

Wszystkie wielkie księgi Basi znajdziesz w promocyjnych cenach tutaj >>

 

Nowe przygody Basi!

Już są! Nowe przygody Basi!

Basia i tablet opowiada o cieniach i blaskach korzystania z tego urządzenia. Czy Basia i Janek mogą przez niego popaść w "nauk"? I czy tylko dzieci są nim zagrożone? Jak zawsze w takich przypadkach - nic nie jest proste, ale Basia na pewno znajdzie odpowiedzi na wiele pytań nurtujących dzieciaki. 

Basia i przyjaciele. Lula to opowieść, która zaczyna się w przeddzień występu tanecznego Basi i jej kuzynki Luli. Obie dziewczynki na swój sposób spróbują sobie poradzić z tremą przed występem przed salą pełną publiczności. Czy na pewno wszystko się uda? I co powiedzieć, jeśli się nie mówi "zwymiotkować" (bo to brzydko!)? Przygody Basi i Luli na pewno rozwieją kilka dziecięcych wątpliwości.

Oraz gratka dla wszystkich fanów Basi - Wielka księga słów! Poznajcie przepis na Piernikowego potwora, przypomnijcie sobie, czym jest chaperon albo rozwiążcie zagadkę, dlaczego "złota rączka" wcale nie ma rąk ze szlachetnego metalu! Zajrzyjcie też do domowego albumu, by sprawdzić, jak wygladała Basia, gdy była całkiem mała i kim jest Basia dla każdego z członków rodziny.

A kim Basia jest dla Was? 

Wszystkie książki do kupienia na Egmont.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Basia na ekranach kin już 14-15 kwietnia!
Basia na ekranach kin!
 
 
W ponad 40 miastach Polski najmłodsi fani Basi będą mogli zobaczyć nową polską animację ze swoją ulubioną bohaterką w roli głównej. 
W dniach 14-15 kwietnia w sieciach Multikino, Helios oraz w kinach studyjnych będzie wyświetlane będą pokazy pięciu odcinków serialu Basia. Pierwsze cztery odcinki serialu okazały się absolutną rewelacją podczas 4. FF Kino Dzieci. 
W kwietniu będzie można zobaczyć również piąty, premierowy odcinek. 
 
Dzieci obejrzą animowaną wersję książeczek: Basia i biwak; Basia i Anielka; Basia i Dziadkowie; Basia i upał w ZOO, Basia i nowy braciszek (premiera). 
 
 

Więcej informacji na stronie: kinodzieci.pl/Basia

 

"Basia" - jedna z najlepszych książek dla przedszkolaków!

Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikował listę 25 książek polecanych do czytania - wśród nich także i serię Basia. Rekomendacje książkowe są częścią akcji "Mała książka wielki człowiek", która ma pokazać jak wielką wartość ma wpsólne czytanie. 

Broszura polecająca Basię tłumaczy dlaczego trzeba czytać dzieciom od najmłodszych lat - można sie z nią zapoznać tutaj >>

Sama Basia też zgadza się, że czytanie z rodzicami jest super!

Egmont.pl

 

 

 

 

«  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  »
© Egmont Polska