AktualnościKONKURS „Basia i cztery pory roku” – upiększ rysunki i wygraj nagrody

Organizatorem konkursu jest EGMONT, wydawca serii książek „Basia” oraz Festiwal Filmowy Kino Dzieci. Na Festiwalu zostaną zaprezentowane cztery odcinki, w tym dwa premierowo, serialu wyprodukowanego przez Grupę Smacznego na podstawie serii książek.

Dla autorów najciekawszych prac przygotowaliśmy trzy nagrody główne oraz wyróżnienia. Zwycięzcy otrzymają zestawy książek z przygodami Basi oraz upominki filmowe od Kina Dzieci. Prezentacja zwycięskich prac i wręczenie nagród nastąpi 23 września na specjalnym pokazie serialu „Basia” w Warszawie. Przed przystąpieniem do konkursu prosimy o zapoznanie się z regulaminem zamieszczonym na stronie Festiwalu Filmowego Kino Dzieci www.kinodzieci.pl

Karta z zadaniem konkursowym znajduje się TUTAJ.

Na zdjęcia i skany prac wykonanych przez dzieci w wieku 3-8 lat czekamy do 15 września pod adresem mailowym kontakt@nowehoryzonty.pl. Maila należy opatrzyć tytułem „Basia konkurs”, a w treści wiadomości, oprócz załącznika ze zdjęciem bądź skanem pracy, podać następujące dane: imię i nazwisko, wiek, miejsce zamieszkania (miejscowość) autora pracy oraz imię i nazwisko opiekuna.

Czas uwolnić wyobraźnię i sięgnąć po kredki!

 

Najlepsze prezenty dla wszystkich dzieci

Jeżeli szukacie udanego prezentu, to na pewno tu jest wszystko czego potrzebujecie.

Książki, komiksy i gry planszowe.

Zapraszamy do zakupów

Księgarnia EGMONT.PL

Doskonały prezent nie tylko dla fanów Basi
 
Już wkrótce wszystkie  książki z serii Basia, można będzie zamawiać  w naszym nowym sklepie internetowym.
Ale już teraz można otrzymać zestaw upominków, m.in. audiobook Basia i plac zabaw, wystarczy zapisać się na nasz newsletter
egmont.pl/newsletter/

Bądźcie na bieżąco z nowościami, promocjami i wyprzedażami.

Basia jak zawsze rozbawia, wzrusza, ale i… porusza

W najnowszej książce Basia i biblioteka główna bohaterka razem z innymi przedszkolakami i panią Martą odwiedzają bibliotekę. Biorą udział w warsztatach artystycznych z autorką i ilustratorką ulubionych książek Basi – Różą Marcinek. Podekscytowana Basia nie ukrywa radości, bo biblioteka to naprawdę fantastyczne miejsce! Tym razem autorka porusza temat wyobraźni, tak ważnej dla każdego dziecka. A wyobraźnia, jak wiadomo, może prowadzić do różnych sytuacji – zabawnych, a także twórczych. Do czego przydała się dzieciom na zajęciach w bibliotece? Sprawdźcie sami!

Basia i przyjaciele to nowa seria przygotowana specjalnie dla trochę starszych czytelników Basi, którzy chętnie poznają bliżej jej przyjaciół i ich codzienne problemy. To przepełnione całą gamą emocji historie o relacjach z rówieśnikami i rodziną. Titito opowieść o nauce zrozumienia, akceptacji i odmienności. O cierpieniu związanym z odrzuceniem oraz o sile prawdziwej przyjaźni i miłości. Zwykły spacer Titiego i jego rodziców zostaje przerwany przez nieprzyjemne spotkanie. Przed Titim piętrzą się pytania, na które nie zawsze łatwo znaleźć odpowiedź. Czy słowa mogą mieć kolory? Czy mogą ranić, jak ciężkie szare kamienie? Czy da się uleczyć zadane słowami rany? I jak sobie z tym poradzić, gdy jest się małym chłopcem z Haiti?  Titi, Basia i Anielka zmierzą się z problemem różnic rasowych. Bardzo mocny i bardzo aktualny temat w serii dla małych dzieci.

 

Kolejny tom serii "Poznaj Basię" już w kioskach

"Basia i narty” od stycznia w kioskach!

Rodzina Basi wyjeżdża na ferie w góry. Jak wiadomo śnieg sprzyja dobrej zabawie i wszyscy cieszą się na myśl o zaśnieżonych stokach. Basia próbuje nauczyć się jeździć na nartach, jednak to zadanie tylko z pozoru wydaje się proste. 
 
Książki z serii „Poznaj Basię” wydawane są w miękkiej oprawie wraz z naklejkami. 
Co kwartał znajdziesz je w kioskach i salonikach prasowych.
 

 

 

«  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  »