O serii

Poznaj Basię!
Basia jest małą dziewczynką, mieszka w Polsce i przyjaźni się z rówieśnikami.
Basia nie jest idealnie grzeczna – ale nie sposób jej nie lubić.
Basia znajduje się w trudnych sytuacjach i próbuje sobie z nimi poradzić.
Basia odkrywa, że ważne pytania mają często proste odpowiedzi.

Inne z serii „Basia”

Basia. Wielka księga o uczuciach
Basia jest szczęśliwa zawsze w dzień słodyczowy. Lula czuje tremę przed występami na scenie. Mały Franek we wszystkich dorosłych budzi czułość. Babcia Krystyna martwi się o Dziadka Henryka. Życie Basi, jej bliskich jest pełne uczuć – i takich, które wprawiają nas w dobry nastrój, i takich, które powodują, że aż gotujemy się od środka. Basia i Misiek Zdzisiek pokażą i poradzą, jak sobie je poukładać!
Liczba stron: 144, twarda oprawa, wymiary: 20 x 25 cm
zobacz
Basia. Opowieści Miśka Zdziśka
Basia przeżywa niesamowite przygody jak odwiedziny w ZOO, wypadanie zębów czy kąpiel. We wszystkim towarzyszy jej przyjaciel - Misiek Zdzisiek. Tym razem historie z życia Basi poznamy oczami jej ukochanej przytulanki!
Liczba stron: 192, oprawa: fleksi, format: 16 x 20 cm
zobacz
Basia. Wielka księga przedszkola
Odkąd Basia pamięta, chciała zostać przedszkolaczką! W przedszkolu jest dużo zabawy, ale też masa dziecięcych problemów do rozwiązania i jeszcze więcej zadań do wykonania. W przedszkolu nie sposób się nudzić!
Liczba stron: 104, twarda oprawa, wymiary: 20 x 25 cm
zobacz
Basia do słuchania
Basia uważa, że „wspólne słuchanie książek to jedna z najmilszych rzeczy, jakie istnieją na świecie“! Na pewno inną taką rzeczą jest ich czytanie, a jeśli można robić na przemian jedno i drugie, to wtedy prawdopodobnie mamy do czynienia z pełnią szczęścia!
Format: 160 x 200 mm, oprawa: flexi, 272 strony
zobacz
Wielka księga. Basia
Zbiór opowiadań publikowanych w latach 2011-2012 w miesięczniku „Dziecko”. Widzimy Basię i jej rodzinę w najróżniejszych sytuacjach – czasem śmiesznych, czasem poważnych, zawsze prawdziwych. Wielka księga zawiera aż 28 opowieści z całego roku życia Basi, rodzinne drzewo genealogiczne, a także przewodnik po jej świecie
Liczba stron: 160, oprawa: twarda, format: 160x210mm
Wielka księga Basi i Franka
Franek jest mały i nie wszystko umie. Na szczęście ma starszą siostrę Basię. To ona pokazuje mu świat. Poznają zwierzęta, kolory, liczby i pojazdy. Przeżywają złe i dobre humory, przygody z zasypianiem, ubieraniem i jedzeniem. Dobrze jest wspólnie poznawać świat! W „Wielkiej księdze Basi i Franka” znajdują się wszystkie dotychczas wydane opowiastki, a także zupełnie nowe historie oraz strony z zadaniami dla dzieci.
Format: 197 x 197 mm, oprawa: twarda, liczba stron: 160
zobacz
Wielka księga Basi i Franka 2
Ta księga to zbiór opowiadań publikowanych w miesięczniku „Mamo, to ja” i dwanaście zupełnie nowych historii o Basi i Franku. Jak zwykle, przygody ulubionego rodzeństwa przedszkolaków są pełne humoru ale także powagi. Książka jest wzbogacone graficznymi zabawami na spostrzegawczość.
format: 160 x 200 mm, oprawa: flexi, liczba stron:168
zobacz
Basia. Wielka księga pytań
Basia lubi zadawać pytania. Dlaczego? Bo dzięki nim może się czegoś dowiedzieć o sobie, o innych i o tym, jak działa świat. Po co? Bo Basia lubi dużo wiedzieć. Kto by zresztą nie lubił? „Wielka księga pytań” to zbiór opowiadań, w którym bliscy odpowiadają na pytania Basi, zarówno proste, jak i bardziej skomplikowane. Bywa też, że to inni pytają, a Basia udziela odpowiedzi. Dlaczego? Bo pytania i odpowiedzi to tak naprawdę rozmowa. A rozmawiać mogą ze sobą wszyscy: i duzi, i mali. I wcale nie zawsze to duzi wiedzą wszystko najlepiej!
Liczba stron: 112, twarda oprawa, wymiary: 20 x 25 cm
zobacz
Basia i lato pod psem
Rodzina Basi postanawia wyjechać nad morze pod namiot. A tymczasem Basia marzy o posiadaniu psa. Czy będą to najlepsze, czy najgorsze wakacje świata? A może Basi uda się spotkać jakiegoś psa...? Poznajcie przygody Basi w formie powieści - zostajecie z Basią na dłużej! Historia dostosowana do wieku starszych czytelników - więc nie trzeba żegnać się z Basią, jeśli skończyło się już przedszkole! Dodatkowo duże litery zachęcają do samodzielnego czytania - jeśli się umie. Ale najważniejsze, jest to, że "Basia i lato pod psem" to Wyśmienita historia wakacyjna pełna zaskakujących zdarzeń, zwrotów akcji, piachu, błota, deszczu i emocji, a także czarno-białe ilustracje Marianny Oklejak doskonale współgrające z klimatem opowieści. Wreszcie nie trzeba rozstawać się z Basią, jej paczką przyjaciół ani rodziną, „Basia” jest dla wszystkich, i kropka, na psa urok!
Liczba stron: 160, oprawa twarda, wymiary: 14,80 x 21 cm
zobacz
Basia. Bajki na dobranoc
Najlepsze na zasypianie są - według Franka - bajki na dobranoc! 24 bajki autorstwa rodziny Basi czekają, by opowiedzieć je na dobranoc. Zabawne, melancholijne, niektóre rymowane, krótkie, w sam raz na raz! Posłuchajcie, jaką bajkę opowiada Frankowi Mama, Babcia, a jaką Janek i Basia! Dobrej nocy…
Liczba stron: 168, twarda oprawa, wymiary: 16 x 20 cm
zobacz
Basia. Wielka księga słów
Basia używa wielu słów. Znaczenie części z nich zna tylko ona i jej rodzina, ale poza tym to doskonale znane wszystkim wyrazy, takie, jak chociażby „jajecznica”, „choinka” czy „telewizor”. Tylko nie zawsze dla Basi te słowa znaczą to samo, co dla Was. Zresztą większość z nich dla każdego może oznaczać coś zupełnie innego. Bo na przykład dla Basi przyjaciel to ktoś zupełnie inny niż dla taty czy mamy. Natomiast dla Janka „mama to mama” a dla Basi mama jest milutka do przytulania. Niezły bałagan!
Liczba stron: 144, twarda oprawa, wymiary: 20 x 25 cm
zobacz
Wielka księga przygód 1. Basia
Wielka księga przygód to nowe wydanie znanych i lubianych historii z życia Basi. W tej księdze znajdziesz opowiadania: "Basia i upał w zoo", "Basia i przedszkole", "Basia i nowy braciszek", "Basia i Boże Narodzenie", "Basia i Mama w pracy", "Basia i bałagan", "Basia i taniec". Siedem opowieści o Basi i jej rodzinie. Siedem sytuacji z ich życia, czasem śmiesznych, czasem trudnych: wizyta w zoo, przeżycia przedszkolne, nowy braciszek, rodzinne Święta, powrót Mamy do pracy i bałagan, który z tego wynika, a wreszcie wspólna pasja Basi i Mamy - taniec. „Basia jest jak Dzieci z Bullerbyn: wypełniona po brzegi szczęściem dzieciństwa, takim prawdziwym szczęściem, nie cukierkowym” – Grzegorz Leszczyński
Liczba stron: 177, oprawa: twarda, format: 160x210mm
Wielka księga przygód 2. Basia
Wielka księga przygód dwa to nowe wydanie znanych i lubianych historii z życia Basi. W tej księdze znajdziesz opowiadania: "Basia i kolega z Haiti", "Basia i opiekunka", "Basia i gotowanie", "Basia i podróż", "Basia i alergia", "Basia i biwak", "Basia i plac zabaw". Siedem opowieści o Basi i jej rodzinie. Siedem sytuacji z ich życia, czasem śmiesznych, czasem trudnych: nowy kolega z innego kraju, pojawienie się opiekunki, gotowanie z Tatą, podróż z Mamą, biwak pod namiotem, wakacje na wsi, a na deser – wyprawa na plac zabaw.
Liczba stron: 176, oprawa: twarda, format: 160 x 210 mm
zobacz
Wielka księga przygód 3. Basia
Wielka księga przygód 3 to nowe wydanie znanych i lubianych historii z życia Basi. W tej księdze znajdziesz opowiadania: "Basia i pieniądze", "Basia i słodycze", "Basia i dentysta", "Basia i Dziadkowie", "Basia i telewizor", "Basia i telefon", "Basia i moda". Basia ma tylko pięć lat, ale dużo spraw na głowie! Zastanawia się, skąd Mama bierze pieniądze, czy gratis znaczy za darmo i dlaczego nie zawsze można mieć wszystko, co by się chciało. Bada problem słodyczy: czy zawsze można je jeść, czy wszyscy je lubią i co się stanie, kiedy się nimi przeje. Idzie z rodziną do dentysty, bawi się z Dziadkiem i sprawdza, co można zrobić, kiedy zepsuje się telewizor. Myśli też o tym, czy da się żyć bez własnego telefonu i czy wystarczy coś na siebie założyć, czy trzeba być modnym? Basia ma tylko pięć lat. Tylko? Na pewno w sam raz, żeby szukać odpowiedzi na rozmaite ważne pytania!
Liczba stron: 160, oprawa: twarda, format: 160 x 210 mm
Wielka księga przygód 4. Basia
Wielka księga przygód 4 to kolejny zbiór znanych i lubianych opowiadań o perypetiach Basi i jej rodziny. Znajdziesz w niej opowiadania: "Basia i remont", "Basia i piłka nożna", "Basia i wyprawa do lasu", "Basia i biblioteka", "Basia i wolność", "Basia i narty" oraz "Basia i zwierzaki"! Z opowiadań poczytacie o tym, jak Janek zbierał karty piłkarskie, a mama sama grała w piłkę! Dowiecie się o wycieczce do lasu i do muzeum, w którym Basia i spółka dowiedzieli się, czym jest wolność. Poznacie szczegóły wizyty w bibliotece i trudne, ale piękne słowo wyobraźnia, poczytacie o inwazji kolorowych zwierzaków tuż przed Wigilią, a także o wyprawie na narty.
Liczba stron: 176, oprawa: twarda, format: 160x210mm
zobacz
Serial Basia na DVD
Zanimowane przygody Basi i jej rodziny! Kiedy ma się 5 lat, świat jest wyjątkowo ciekawy. Wyprawa do zoo, biwak, dzień w przedszkolu, a nawet pobyt w domu z katarem mogą być początkiem niezwykłej przygody. Serial zabiera nas do radosnego świata dziewczynki, która codziennie uczy się czegoś nowego. Basia to bohaterka dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Twórcy animacji zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi. W skład zestawu wchodzą odcinki: - „Basia i upał w zoo” - „Basia i Anielka” - „Basia i nowy braciszek” - „Basia i biwak” - „Basia i dziadkowie”
płyta DVD jednostronna, jednowarstwowa dźwięk: 5.1 obraz: 16:9 język: polski, animacja
zobacz
Serial Basia 2 na DVD
Kolejne animowane odcinki przygód Basi! W świecie Basi wszystko jest przygodą – nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić! W skład zestawu wchodzą: „Basia i taniec”, „Basia i pieniądze”, „Basia i gotowanie” oraz „Basia i telewizor”.
płyta DVD jednostronna, jednowarstwowa dźwięk: 5.1 obraz: 16:9 język: polski, animacja
zobacz
Basia i kask
Janek dostał nowy kask. Basia też chciałaby taki mieć. Czy można zrobić kask z doniczki? A z miski? Basia i Misiek Zdzisiek muszą zbadać tę sprawę. „Basia i kask” to debiut Basi w bestsellerowej serii Czytam sobie, która jest przeznaczona do nauki samodzielnego czytania. Prześmieszna opowieść, krótkie, klarowne zdania i piękne ilustracje zachęcają do rozpoczęcia przygody z czytaniem.
Liczba stron: 32, oprawa: miękka ze skrzydełkami, format: 14,5 x 18,5 cm
zobacz
Basia i zwierzaki
Basia, Janek i Franek kochają zwierzaki! Czy wyobrażacie sobie jakby to było mieć w domu dinozaura, tygrysa, misia koalę albo rodzinę podobnych do Kajetana żółwi?! A wszystkie te zwierzęta (i wiele innych!) jednocześnie?... Gdzie najlepiej czułby się krokodyl? Chyba w wannie! Nietoperz mógłby nocować na karniszu, a krowa na kanapie w salonie. A gdzie wylegiwałby się ślimak? Czyżby pod kołdrą w sypialni rodziców? Przeczytaj książkę „Basia i zwierzaki”, by dowiedzieć się, skąd wzięło się w basiowym domu to wesołe stado, a potem stwórz własne, niepowtarzalne, kolorowe i międzygatunkowe królestwo zwierząt.
Liczba stron: 64, oprawa: twarda, format: 205 x 295 mm
zobacz