O serii

Poznaj Basię!
Basia jest małą dziewczynką, mieszka w Polsce i przyjaźni się z rówieśnikami.
Basia nie jest idealnie grzeczna – ale nie sposób jej nie lubić.
Basia znajduje się w trudnych sytuacjach i próbuje sobie z nimi poradzić.
Basia odkrywa, że ważne pytania mają często proste odpowiedzi.

Inne z serii „Basia”

Wielka księga przygód 4. Basia
Wielka księga przygód 4 to kolejny zbiór znanych i lubianych opowiadań o perypetiach Basi i jej rodziny. Znajdziesz w niej opowiadania: "Basia i remont", "Basia i piłka nożna", "Basia i wyprawa do lasu", "Basia i biblioteka", "Basia i wolność", "Basia i narty" oraz "Basia i zwierzaki"! Z opowiadań poczytacie o tym, jak Janek zbierał karty piłkarskie, a mama sama grała w piłkę! Dowiecie się o wycieczce do lasu i do muzeum, w którym Basia i spółka dowiedzieli się, czym jest wolność. Poznacie szczegóły wizyty w bibliotece i trudne, ale piękne słowo wyobraźnia, poczytacie o inwazji kolorowych zwierzaków tuż przed Wigilią, a także o wyprawie na narty.
Liczba stron: 176, oprawa: twarda, format: 160x210mm
zobacz
Basia i lato pod psem
Rodzina Basi postanawia wyjechać nad morze pod namiot. A tymczasem Basia marzy o posiadaniu psa. Czy będą to najlepsze, czy najgorsze wakacje świata? A może Basi uda się spotkać jakiegoś psa...? Poznajcie przygody Basi w formie powieści - zostajecie z Basią na dłużej! Historia dostosowana do wieku starszych czytelników - więc nie trzeba żegnać się z Basią, jeśli skończyło się już przedszkole! Dodatkowo duże litery zachęcają do samodzielnego czytania - jeśli się umie. Ale najważniejsze, jest to, że "Basia i lato pod psem" to Wyśmienita historia wakacyjna pełna zaskakujących zdarzeń, zwrotów akcji, piachu, błota, deszczu i emocji, a także czarno-białe ilustracje Marianny Oklejak doskonale współgrające z klimatem opowieści. Wreszcie nie trzeba rozstawać się z Basią, jej paczką przyjaciół ani rodziną, „Basia” jest dla wszystkich, i kropka, na psa urok!
Liczba stron: 160, oprawa twarda, wymiary: 14,80 x 21 cm
zobacz
Basia. Bajki na dobranoc
Najlepsze na zasypianie są - według Franka - bajki na dobranoc! 24 bajki autorstwa rodziny Basi czekają, by opowiedzieć je na dobranoc. Zabawne, melancholijne, niektóre rymowane, krótkie, w sam raz na raz! Posłuchajcie, jaką bajkę opowiada Frankowi Mama, Babcia, a jaką Janek i Basia! Dobrej nocy…
Liczba stron: 168, twarda oprawa, wymiary: 16 x 20 cm
zobacz
Basia i zwierzaki
Basia, Janek i Franek kochają zwierzaki! Czy wyobrażacie sobie jakby to było mieć w domu dinozaura, tygrysa, misia koalę albo rodzinę podobnych do Kajetana żółwi?! A wszystkie te zwierzęta (i wiele innych!) jednocześnie?... Gdzie najlepiej czułby się krokodyl? Chyba w wannie! Nietoperz mógłby nocować na karniszu, a krowa na kanapie w salonie. A gdzie wylegiwałby się ślimak? Czyżby pod kołdrą w sypialni rodziców? Przeczytaj książkę „Basia i zwierzaki”, by dowiedzieć się, skąd wzięło się w basiowym domu to wesołe stado, a potem stwórz własne, niepowtarzalne, kolorowe i międzygatunkowe królestwo zwierząt.
Liczba stron: 64, oprawa: twarda, format: 205 x 295 mm
zobacz
Wielka księga przygód 3. Basia
Wielka księga przygód 3 to nowe wydanie znanych i lubianych historii z życia Basi. W tej księdze znajdziesz opowiadania: "Basia i pieniądze", "Basia i słodycze", "Basia i dentysta", "Basia i Dziadkowie", "Basia i telewizor", "Basia i telefon", "Basia i moda". Basia ma tylko pięć lat, ale dużo spraw na głowie! Zastanawia się, skąd Mama bierze pieniądze, czy gratis znaczy za darmo i dlaczego nie zawsze można mieć wszystko, co by się chciało. Bada problem słodyczy: czy zawsze można je jeść, czy wszyscy je lubią i co się stanie, kiedy się nimi przeje. Idzie z rodziną do dentysty, bawi się z Dziadkiem i sprawdza, co można zrobić, kiedy zepsuje się telewizor. Myśli też o tym, czy da się żyć bez własnego telefonu i czy wystarczy coś na siebie założyć, czy trzeba być modnym? Basia ma tylko pięć lat. Tylko? Na pewno w sam raz, żeby szukać odpowiedzi na rozmaite ważne pytania!
Liczba stron: 160, oprawa: twarda, format: 160 x 210 mm
Wielka księga przygód 2. Basia
Wielka księga przygód dwa to nowe wydanie znanych i lubianych historii z życia Basi. W tej księdze znajdziesz opowiadania: "Basia i kolega z Haiti", "Basia i opiekunka", "Basia i gotowanie", "Basia i podróż", "Basia i alergia", "Basia i biwak", "Basia i plac zabaw". Siedem opowieści o Basi i jej rodzinie. Siedem sytuacji z ich życia, czasem śmiesznych, czasem trudnych: nowy kolega z innego kraju, pojawienie się opiekunki, gotowanie z Tatą, podróż z Mamą, biwak pod namiotem, wakacje na wsi, a na deser – wyprawa na plac zabaw.
Liczba stron: 176, oprawa: twarda, format: 160 x 210 mm
zobacz
Wielka księga przygód. Basia
Wielka księga przygód to nowe wydanie znanych i lubianych historii z życia Basi. W tej księdze znajdziesz opowiadania: "Basia i upał w zoo", "Basia i przedszkole", "Basia i nowy braciszek", "Basia i Boże Narodzenie", "Basia i Mama w pracy", "Basia i bałagan", "Basia i taniec". Siedem opowieści o Basi i jej rodzinie. Siedem sytuacji z ich życia, czasem śmiesznych, czasem trudnych: wizyta w zoo, przeżycia przedszkolne, nowy braciszek, rodzinne Święta, powrót Mamy do pracy i bałagan, który z tego wynika, a wreszcie wspólna pasja Basi i Mamy - taniec. „Basia jest jak Dzieci z Bullerbyn: wypełniona po brzegi szczęściem dzieciństwa, takim prawdziwym szczęściem, nie cukierkowym” – Grzegorz Leszczyński
Liczba stron: 177, oprawa: twarda, format: 160x210mm
Wielka księga. Basia
Zbiór opowiadań publikowanych w latach 2011-2012 w miesięczniku „Dziecko”. Widzimy Basię i jej rodzinę w najróżniejszych sytuacjach – czasem śmiesznych, czasem poważnych, zawsze prawdziwych. Wielka księga zawiera aż 28 opowieści z całego roku życia Basi, rodzinne drzewo genealogiczne, a także przewodnik po jej świecie
Liczba stron: 160, oprawa: twarda, format: 160x210mm
© Egmont Polska