Basia i przyjaciele. Wielka księga przygód

O książce:

Basię otaczają różne dzieci, które spotyka w domu, w przedszkolu czy w innych okolicznościach. Każde z dzieci jest wyjątkowe i ma swoją historię. Anielka jest spokojną dziewczynką i ma wspaniałego psa Paszczaka, Lula ma tremę przed występem tanecznym, Dżesika uczy się, jak nie kłamać, nawet kiedy ma się na to wielką ochotę, Marcel kocha zwierzęta, a Janek nieustannie uczy się być starszym bratem. Osiem opowieści o przyjaciołach, kuzynach i bracie Basi to świetna lektura o emocjach, relacjach i radzeniu sobie z wyzwaniami, które spotykają dzieci.

Oprawa: flexi
ISBN: 978-83-276-7250-6

Kup w wybranych sklepach:


Basia i przyjaciele. Dżesika

O książce:

Dżesika i jej mama często się przeprowadzają. Kiedy dziewczynka trafia do nowego przedszkola, ma nadzieję, że zdobędzie wielu przyjaciół. Jednak nie wszystkim dzieciom w grupie podoba się sposób bycia Dżesiki i jej nieograniczona wyobraźnia.

„Basia i przyjaciele” to przepełnione całą gamą emocji historie o relacjach w rówieśnikami i rodziną.

Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-276-6375-7

Kup w wybranych sklepach:


Basia i przyjaciele. Lula

O książce:

Alicja, zwana Lulą to kuzynka Basi. Przed nią ważny dzień – już jutro zatańczy na scenie przed pełną widownią! Na samą myśl ściska ją w żołądku i nie może zasnąć… Chce wypaść jak najlepiej, ale sukces tylko połowicznie leży w jej rękach. Partnerką Luli jest nie kto inny, a Basia! Wszyscy wiemy, że kuzynce dziewczynki daleko do profesjonalnej prima baleriny. Co jeśli Basia popsuje tak długo przygotowywany występ? Jeśli skompromituje je przed wszystkimi? A może to Lula potknie się i zawiedzie oczekiwania swoich rodziców? Czy obawy Luli ziszczą się, a może martwi się zupełnie niepotrzebnie? Sięgnij po lekturę i dowiedz się, jak uda się występ kuzynek na scenie!

Historia Luli nie tylko pokazuje jak wielkim stresem może być dla dziecka zwyczajne szkolne przedstawienie, ale przede wszystkim skłania do refleksji nad sposobem wychowania i oczekiwaniami, jakie rodzice stawiają swoim pociechom.

Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-281-3301-3

Kup w wybranych sklepach:


Basia i przyjaciele. Marcel

O książce:

Marcel kocha zwierzęta i troszczy się o nie. Jego dom jest azylem dla wielu zwierzaków. Mieszkają tu już papug Eugeniusz, dwa koty – Guzik i Arwena – oraz nie całkiem rasowy jamnik Szczotek. Czy w tej rozbrykanej menażerii znajdzie się jeszcze miejsce dla bezdomnej, zabiedzonej psicy? Przecież nie można powiedzieć „nie”, kiedy słabsi potrzebują naszej pomocy i troski!

Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-276-5953-8

Kup w wybranych sklepach:


Basia i przyjaciele. Zuzia

O książce:

Zuzia nie wie, co się dzieje, kiedy jej mama nagle wyjeżdża z miasta. Jest zła na tatę, a w przedszkolu kłóci się z Basią i Wojtkiem. Sytuacja jest na tyle poważna, że Zuzia zastanawia się, czy w ogóle powinna jeszcze kiedyś wrócić do przedszkola. Na szczęście wspólne popołudnie z tatą pozwala wyjaśnić nieporozumienia i okazuje się początkiem całkiem dobrej zabawy.

Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-281-4624-2

Kup w wybranych sklepach:


Basia i przyjaciele. Janek

O książce:

Janek, Basia i Franek wybierają się z rodzicami na majówkę. Janek jest szczęśliwy, bo ma z nimi jechać także kuzyn Antek. W przeddzień wyjazdu dochodzi jednak do katastrofy, a właściwie do dwóch katastrof. Po pierwsze Antek dostał szlaban i zostanie w domu, a po drugie – po wizycie u okulisty okazuje się, że ze wzrokiem Janka nie jest najlepiej i być może konieczne będą okulary. Janek jest zły i załamany. Czy w takich okolicznościach da się uratować rodzinny wyjazd i odzyskać dobry humor?

Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-281-3711-0

Kup w wybranych sklepach:


Basia i przyjaciele. Titi

O książce:

Co tym razem zaskakującego przydarzyło się małej Basi?

Mądra Basia ma przyjaciela, który jest wyjątkowy. To czarnoskóry chłopczyk o imieniu Titi. Chodzą razem do przedszkola i bardzo się lubią. Jednak nie wszyscy są tacy mili w stosunku do chłopca. Pewien starszy pan nazywa Titiego "Czarnuchem", "Brudasem", "Muslimem" i te słowa bardzo go przygnębiają. Titiemu jest smutno, bo nie rozumie, dlaczego ktoś go obraża. Cały czas zastanawia się, czy to oznacza, że "czarne" jest brzydkie? Basia chce udowodnić przyjacielowi, że to nieprawda. Dziewczynka doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że każdy jest inny i właśnie to jest fajne. Czy uda się jej przekonać przyjaciela, że czarne jest piękne?

Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-281-2305-2

Kup w wybranych sklepach:


Basia i przyjaciele. Anielka

O książce:

Anielkę, przyjaciółkę Basi wierni czytelnicy serii poznali w tomie "Basia i przedszkole". Tym razem przyjrzymy się bliżej, jak wygląda jej codzienność. Poznamy rodziców Anielki, odwiedzimy ich mieszkanie na poddaszu i przekonamy się, że każda rodzina nieco się od siebie różni. Lektura książki o Anielce może być doskonałym pretekstem do rozmowy na temat weganizmu, artystycznym stylu życia, a także o nieśmiałości, marzeniach i tęsknocie za kimś bliskim. W trudnych chwilach Anielka może liczyć na wsparcie swojej przyjaciółki – przecież to właśnie przyjaźń rozgrzewa nasze serca!

Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-281-1422-7

Kup w wybranych sklepach:


Basia i przyjaciele. Antek

O książce:

Antek to kolega Janka. Nieustannie dręczą go trudne pytania: czy piraci słuchają mamy? Czy można się długo na nią gniewać? No i dlaczego szkolne i domowe obowiązki muszą być tak uciążliwe i przeszkadzać w zabawie? Ech, Antek nie zawsze jest miły, na przykład kiedy nie może pograć na tablecie. Denerwuje się też, gdy Janek przychodzi do niego ze swoją młodszą siostrą Basią, bo przecież nie można trzymać się z dziewczynami! Ale czy na pewno? Antek odkryje wkrótce, że dziewczyny to równie świetne kompanki zabaw, co chłopcy. Może do wspólnej zabawy przyłączą się nawet zapracowani rodzice?

Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-281-1421-0

Kup w wybranych sklepach: