Basia i zagadki wszechświata. Liście

O książce:

Basia z utęsknieniem czeka na wiosnę. Jej zwiastunów szuka w pogodzie i w świecie przyrody. Nadzieję na zmianę pory roku dają rosnące na gałęziach drzew pączki. Kiedy po jakimś czasie pączki zmieniają się w delikatne listki, Basia jest zachwycona. Zaprzyjaźnia się z liściem pewnej lipy i z fascynacją obserwuje zachodzące w nim zmiany. Okazuje się, że życie liścia może być bardzo ciekawe.

„Basia i zagadki wszechświata” to nowy cykl książek, w których rezolutna przedszkolaczka odkrywa piękno i różnorodność otaczającego ją świata. Zwyczajne z pozoru wydarzenia stają się dla Basi punktem wyjścia do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi.

Ciekawi świata czytelnicy znajdą w książce nie tylko opowiadanie o swojej ulubionej bohaterce, lecz także pięknie zilustrowane strony z informacjami m.in. o tym, jak zbudowany jest liść, jak rozpoznawać liście różnych gatunków drzew, a także do czego możemy wykorzystywać liście w codziennym życiu.

„Basia i zagadki wszechświata” to także wspaniała propozycja dla rodziców, którzy razem z dziećmi przeżyją ciekawą czytelniczą przygodę i zagłębią się w niesamowity świat wiedzy!

Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-276-7281-0

Kup w wybranych sklepach:


Basia i zagadki wszechświata. Mikroby

O książce:

Basia poznaje tajemnice wszechświata! Tym razem mikroświata - odkrywa, że obok nas żyją stworzenia, których na co dzień nie widać - można je zobaczyć dopiero pod mikroskopem. Mimo że małe, mają wpływ na naszą codzienność! Basia wraz z Tatą i Miśkiem Zdziśkiem odkrywają ich rodzaje i właściwości.

"Basia i tajemnice wszechświata" to nowa seria opowieści o przygodach Basi, które stają się pretekstem do zdobywania wiedzy o otaczającym nas świecie. Ciekawostki i rozkładówki wiedzowe pomagają uporządkować zdobytą podczas lektury wiedzę i poszerzyć o nowe informacje. Seria to świetny sposób, by poszerzać zainteresowania najmłodszych czytelników.

ISBN 978-83-276-7249-0

Kup w wybranych sklepach: