Basia i zagadki wszechświata. Liście

O książce:

Basia z utęsknieniem czeka na wiosnę. Jej zwiastunów szuka w pogodzie i w świecie przyrody. Nadzieję na zmianę pory roku dają rosnące na gałęziach drzew pączki. Kiedy po jakimś czasie pączki zmieniają się w delikatne listki, Basia jest zachwycona. Zaprzyjaźnia się z liściem pewnej lipy i z fascynacją obserwuje zachodzące w nim zmiany. Okazuje się, że życie liścia może być bardzo ciekawe.

„Basia i zagadki wszechświata” to nowy cykl książek, w których rezolutna przedszkolaczka odkrywa piękno i różnorodność otaczającego ją świata. Zwyczajne z pozoru wydarzenia stają się dla Basi punktem wyjścia do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi.

Ciekawi świata czytelnicy znajdą w książce nie tylko opowiadanie o swojej ulubionej bohaterce, lecz także pięknie zilustrowane strony z informacjami m.in. o tym, jak zbudowany jest liść, jak rozpoznawać liście różnych gatunków drzew, a także do czego możemy wykorzystywać liście w codziennym życiu.

„Basia i zagadki wszechświata” to także wspaniała propozycja dla rodziców, którzy razem z dziećmi przeżyją ciekawą czytelniczą przygodę i zagłębią się w niesamowity świat wiedzy!

Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-276-7281-0

Kup w wybranych sklepach:


Basia i zagadki wszechświata. Mikroby

O książce:

Basia poznaje tajemnice wszechświata! Tym razem mikroświata - odkrywa, że obok nas żyją stworzenia, których na co dzień nie widać - można je zobaczyć dopiero pod mikroskopem. Mimo że małe, mają wpływ na naszą codzienność! Basia wraz z Tatą i Miśkiem Zdziśkiem odkrywają ich rodzaje i właściwości.

"Basia i tajemnice wszechświata" to nowa seria opowieści o przygodach Basi, które stają się pretekstem do zdobywania wiedzy o otaczającym nas świecie. Ciekawostki i rozkładówki wiedzowe pomagają uporządkować zdobytą podczas lektury wiedzę i poszerzyć o nowe informacje. Seria to świetny sposób, by poszerzać zainteresowania najmłodszych czytelników.

ISBN 978-83-276-7249-0

Kup w wybranych sklepach:


Basia i Misiek Zdzisiek. Gdzie jest Małpka? Wodne czary-mary

O książce:

Zgubiła się Małpka. Basia z pomocą Miśka Zdziśka i Krokodyla Lolo wyruszają na poszukiwania. Konieczna będzie pomoc młodego czytelnika! Za pomocą napełnianego wodą markera pomóżcie Basi zobaczyć, co kryje się za białymi polami. Czy jest tam Małpka?

Wodna kolorowanka na sztywnych, kartonowych stronach to świetny sposób na zajęcie na wiele godzin. Z pomocą wodnego markera odkrywają się zasłonięte białym lakierem pola - świetna zabawa dla małych odkrywców! Po wyschnięciu lakieru można zaczynać zabawę w poszukiwanie Małpki od nowa!

ISBN 978-83-276-8019-8

Kup w wybranych sklepach:


Basia. Wielka księga przyjaźni

O książce:

Basia przyjaźni się z Anielką i Titim. Dla Janka najlepszym kumplem i wzorem do naśladowania jest kuzyn Antek. Zuzia lubi mieć zawsze rację i z tego powodu czasem sprzecza się z innymi. Marcel natomiast uwielbia zwierzęta, opiekuje się nimi i traktuje je jak przyjaciół.
Przedszkolaki czasem się lubią, a czasem czubią. Nigdy jednak nie tracą dobrego humoru, gdy otaczają ich przyjaciele – tacy na dobre i na złe!
„Wielka księga przyjaźni” to fascynująca czytelnicza przygoda, a także zaproszenie do rozmowy o relacjach z innymi.

Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-276-6376-4

Kup w wybranych sklepach:


Basia i kask

O książce:

Przygody Basi teraz do samodzielnego czytania w serii "Czytam sobie"! Basia bardzo chciałaby mieć kask, taki jak jej starszy brat Janek…

Składam słowa, pierwszy poziom serii „Czytam sobie”, to wspaniały początek nauki czytania. Proste, acz zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

Kup w wybranych sklepach:


Wesoły dzień Basi. Puzzle 300

O puzzlach:

Puzzle 300 elementów Wesoły dzień Basi.

Kup w wybranych sklepach:


Poznaj Basię. Puzzle 160

O puzzlach:

Puzzle składające się ze 160 elementów, zaprojektowaną z myślą o wszystkich fanach i fankach… (tytuł bajki lub imiona bohaterów).

Po ułożeniu układanki powstanie obrazek o wymiarach 410x278 mm.

Kup w wybranych sklepach:


Basia. Puzzle 200

O puzzlach:

Puzzle składające się z 200 elementów, zaprojektowaną z myślą o wszystkich fanach i fankach Basi.

Po ułożeniu układanki powstanie obrazek o wymiarach 480x340 mm.

Kup w wybranych sklepach:


Basia w zoo - gra

O grze:

Gra na podstawie książek o Basi! Gracze po kolei odkrywają zakryte kafelki ze zwierzętami  rozłożone na stole. Należy tylko uważać, aby nie zebrać pary tych samych zwierząt albo zbyt wielu kafelków w tym samym kolorze tła. Pod koniec gry, kiedy skończy się możliwość dobierania kafelków, gracze liczą punkty z zebranych zwierzaków. Ten który ma ich najwięcej, wygrywa grę.

Trzy poziomy trudności pozwolą dostosować grę do wieku i umiejętności graczy.

Cechy gry:

  • liczba graczy: 2+
  • wiek: 4+
  • czas gry: 15 minut

Uwaga! Produkt nieodpowiedni dla dzieci poniżej 3 roku życia.

Kup w wybranych sklepach:


Basia do słuchania

O książce:

Basia uważa, że wspólne słuchanie książek to jedna z najmilszych rzeczy, jakie istnieją na świecie! Na pewno inną taką rzeczą jest ich czytanie, a jeśli można robić na przemian jedno i drugie, to wtedy prawdopodobnie mamy do czynienia z pełnią szczęścia!

Oprawa: flexi
ISBN: 978-83-281-4540-5

Kup w wybranych sklepach: