Basia. Wielka księga świąteczna

O książce:

Boże Narodzenie to jedno z najbardziej ulubionych świąt Basi! Uwielbia przygotowywać ozdoby choinkowe i świąteczne dekoracje, piec pierniczki, dekorować choinkę. Wokół jest dużo światełek, a w domu pięknie pachnie wypiekami. Nawet na brak śniegu znajdą się jakieś sposoby. A kiedy jest go już dużo, Basia i jej rodzina może wybrać się na narty. Basia lubi czas, gdy zbliżają się święta!

Świąteczny Wielka księga to idealna lektura na zimowy i okołoświąteczny czas. W tomie zawarto opowiadania: „Basia i Boże Narodzenie”, „Basia i zwierzaki”, „Basia i narty”, a także instrukcje, jak przygotować mikołajkowy prezent czy ozdoby na choinkę, a także przepisy na wigilijne potrawy, które jada się w domu Basi.

Dodatkowo możesz wydrukować wzory świątecznych dekoracji! Pobierzesz je tutaj >>

Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-276-8728-9

Kup w wybranych sklepach:


Basia. Wielka księga psów i kotów oraz innych zwierzęcych przyjaciół

O książce:

Basia kocha psy, ale jej domowym zwierzakiem jest żółw Kajean, włochatym przyjacielem Anielki jest pies Paszczak, a zwierzakiem domowym Titiego jest kotek Totek. Zwierzęta wnoszą w życie Basi, jej bliskich i przyjaciół dużo radości i wsparcia, nie wolno jednak zapominać, że opieka nad zwierzęciem to też wyzwania i odpowiedzialność. Książka zapoznaje ze zwierzakami domowymi z otoczenia Basi, a także podpowiada, czym się różnią oraz jak się o nie troszczyć, by były zdrowe i szczęśliwe ze swoim ludzkim stadem.

Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-276-7282-7

Kup w wybranych sklepach:


Basia i przyjaciele. Wielka księga przygód

O książce:

Basię otaczają różne dzieci, które spotyka w domu, w przedszkolu czy w innych okolicznościach. Każde z dzieci jest wyjątkowe i ma swoją historię. Anielka jest spokojną dziewczynką i ma wspaniałego psa Paszczaka, Lula ma tremę przed występem tanecznym, Dżesika uczy się, jak nie kłamać, nawet kiedy ma się na to wielką ochotę, Marcel kocha zwierzęta, a Janek nieustannie uczy się być starszym bratem. Osiem opowieści o przyjaciołach, kuzynach i bracie Basi to świetna lektura o emocjach, relacjach i radzeniu sobie z wyzwaniami, które spotykają dzieci.

Oprawa: flexi
ISBN: 978-83-276-7250-6

Kup w wybranych sklepach:


Basia. Wielka księga przyjaźni

O książce:

Basia przyjaźni się z Anielką i Titim. Dla Janka najlepszym kumplem i wzorem do naśladowania jest kuzyn Antek. Zuzia lubi mieć zawsze rację i z tego powodu czasem sprzecza się z innymi. Marcel natomiast uwielbia zwierzęta, opiekuje się nimi i traktuje je jak przyjaciół.
Przedszkolaki czasem się lubią, a czasem czubią. Nigdy jednak nie tracą dobrego humoru, gdy otaczają ich przyjaciele – tacy na dobre i na złe!
„Wielka księga przyjaźni” to fascynująca czytelnicza przygoda, a także zaproszenie do rozmowy o relacjach z innymi.

Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-276-6376-4

Kup w wybranych sklepach:


Basia. Wielka księga przygód 2

O książce:

Siedem opowieści o Basi i jej rodzinie. Siedem sytuacji z ich życia, czasem śmiesznych, czasem trudnych: nowy kolega z innego kraju, pojawienie się opiekunki, gotowanie z tatą, podróż z mamą, biwak pod namiotem, wakacje na wsi, a na deser – wyprawa na plac zabaw.

Oprawa: flexi
ISBN: 978-83-276-6102-9

Kup w wybranych sklepach:


Basia. Wielka księga przygód 4

O książce:

Kolejna wielka księga przygód Basi, a w niej: Basia i remont, Basia i piłka nożna. Basia i wyprawa do lasu, Basia i biblioteka, Basia i wolność, Basia i narty oraz Basia i zwierzaki!
Tuż przed snem Basia postanawia wgramolić się do łóżka rodziców, żeby byli mniej samotni. Przy okazji będą mogli jej co nieco poopowiadać wtedy na pewno łatwiej będzie jej zasnąć i we śnie przenieść się znowu w najmilsze miejsca, które kiedyś odwiedziła. Takiej okazji nie przepuści też Janek! Pamiętacie jak zbierał karty piłkarskie? I jak mama grała w piłkę? Albo jak wybrali się wszyscy do lasu i do muzeum, w którym dowiedzieli się, czym jest wolność? Właśnie o tym opowiadają Basi i Jankowi rodzice. Wspominają też wspólnie wizytę w bibliotece i trudne, ale piękne słowo WYOBRAŹNIA, inwazję kolorowych zwierzaków tuż przed Wigilią, no i wyprawę na narty. Tyle się działo a ile jeszcze przed nimi! Powspominajcie razem z rodziną Basi jej wspaniałe przygody, a może tuż przed snem opowiecie rodzicom o własnych? Żeby łatwiej było im zasnąć

Oprawa: twarda

ISBN: 978-83-276-6105-0

Kup w wybranych sklepach:


Basia. Wielka księga przygód 5

O książce:

Kolejna z serii uwielbianych przez dzieci „Wielkich ksiąg” z przygodami Basi i jej rodziny.
Tym razem Basia wybiera się z Tatą, Jankiem i Frankiem na basen, uczy się, jak mądrze korzystać z tabletu, zastanawia nad upływem czasu, który niekiedy wlecze się niemiłosiernie, a często pędzi jak szalony.

W książce przeczytacie też o tym, jak Basia chroni naszą planetę, spędza wspaniałe chwile na przedszkolnym pikniku, trochę choruje, a na koniec wybiera się w niesamowitą podróż na rowerze... Przyjemnej lektury!
Ciepłe i optymistyczne opowiadania o Basi to zaproszenie do świata szczęśliwego dzieciństwa i wspaniałej przygody.

Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-276-6352-8

Kup w wybranych sklepach:


Basia. Wielka księga słów

O książce:

Świat Basi tworzą słowa jedne wszystkim znane, inne specyficzne dla Basinego świata. To one nazywają zachodzące w nim zjawiska i emocje, nadają mu niepowtarzalny charakter.

Kim dla Basi jest Babcia, co oznacza to słowo w jej świecie? Jakie wzbudza skojarzenia i uczucia? A przyjaciel?, gotowanie, katar i kluseczki? Bo czym są błotne kotleciory powszechnie wiadomo
Słowa potrafią rozśmieszyć, doprowadzić do łez, wzruszyć. Jedno jest pewne trudno pozostać wobec nich obojętnym.

Ta książka to gratka dla wszystkich miłośników Basi i jej świata stworzonego przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak. Wielka księga pęka w szwach od słów, które niosą tak wiele znaczeń, często różnych dla wielu osób. Przekonajcie się, co znaczą one dla Basi.

Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-276-7038-0

Kup w wybranych sklepach:


Basia. Wielka księga o uczuciach

O książce:

Basia jest szczęśliwa zawsze w dzień słodyczowy. Lula czuje tremę przed występami na scenie. Mały Franek we wszystkich dorosłych budzi czułość. A Misiek Zdzisiek jest bardzo ciekawy, jak otworzyć słoik z miodem. Życie Basi, jej rodziny i przyjaciół jest pełne uczuć – takich, które wprawiają w dobry nastrój, i tych, które powodują, że aż gotujemy się od środka. Dowiedzcie się, o czym mówią uczucia, i skorzystajcie ze wskazówek Miśka Zdziśka, dzięki którym poradzicie sobie w każdej sytuacji.

Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-276-6272-9

Kup w wybranych sklepach:


Basia. Wielka księga przedszkola

O książce:

Kiedy Basia pierwszy raz szła do przedszkola, trochę się cieszyła, a trochę bała. Chciała być duża jak Janek, ale nie wiedziała, jak jej będzie w nowym miejscu. Czy pozna kogoś miłego? Co dokładnie będą robić?
Teraz Basia ma pięć lat i wiele przedszkolnych koleżanek i kolegów. Razem bawią się na deszczu i robią pieski z kasztanów, myją zęby i chodzą na rytmikę. Każdego dnia wydarza się coś nowego. I tak Basia i jej przyjaciele razem przeżywają cały przedszkolny rok!

Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-276-6191-3

Kup w wybranych sklepach: