Czeka na Ciebie aż 80 książek, gadżetów i audiobooków o przygodach Basi!

Poznaj ulubioną bohaterkę przedszkolaków!

Codzienność Basi to sytuacje, które towarzyszą większości dzieci w jej wieku. Basia chodzi do przedszkola, droczy się z bratem, czasem ma katar, a czasem nadmiar energii. Czasem strasznie się nudzi, a czasem ma tyle pomysłów, że rodzice nie wiedzą, od czego zacząć sprzątanie. Dowiedz się więcej o Basi!

Kim jest Basia – bohaterka bliska dzieciom

Basia lubi paski i żelki. Mieszka w Polsce z Mamą, Tatą i rodzeństwem oraz żółwiem Kajetanem. Marzy o tym, aby mieć psa. Jej ukochanym pluszakiem jest niezawodny Misiek Zdzisiek. Basia chodzi do przedszkola i mierzy się z sytuacjami znanymi większości przedszkolaków – jak kłótnia z bratem, wizyta u dentysty, alergia, wyjazd z rodzicami czy pojawienie się nowego braciszka. W postaci Basi maluchy mogą odnaleźć siebie, dzięki czemu ta rezolutna pięciolatka jest taka prawdziwa i bliska sercu każdego dziecka.

ZOBACZ KSIĄŻKI

Czego uczy Basia? Proste historie – czasem na niełatwe tematy

Książki o Basi mogą być wsparciem przy rozmowach na zagadkowe dla dzieci tematy, które dorosłym wydają się trudne – jak chorowanie, alergia, wydawanie pieniędzy, ekologia, zakazy i nakazy, tolerancja. Opowiedziane z perspektywy pięciolatki pozwalają przybliżyć dzieciom trudniejsze kwestie. Nie dają  gotowych rozwiązań, ale pozwalają przygotować dzieci na przeróżne sytuacje, w których mogą się znaleźć.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Historie bliskie również rodzicom

Rodzina Basi nie jest idealna. Rodzice często są zmęczeni, czasem nie przestrzegają ustalonych przez siebie reguł, bywa, że się mylą – ale mimo to potrafią się przyznać do błędów, a niedociągnięcia wynagrodzić dzieciom ciepłem i miłością. Cała rodzina dzięki temu zyskuje na autentyczności – a dorośli czytelnicy mogą uśmiechnąć się pod nosem, rozpoznając znajome sytuacje i poczuć ulgę, że nie tylko ich rodzina jest nieidealna.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Mądre historie, ciekawe ilustracje – kto za tym stoi?

Zofia Stanecka – autorka książek o Basi od ponad dziesięciu lat tworzy historie, które wciąż uczą i bawią zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Mariana Oklejak – ilustratorka, która stworzyła graficzny wizerunek Basi i wykreowała jej świat w paski.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zaintrygowała Cię Basia?

Odkryj różne serie książek, audiobooki, zbiory opowiadań, a także inne materiały, w których pojawia się ulubienica przedszkolaków.

Ciekawi Cię świat Basi?

Dowiedz się, kim jest Basia, co lubi, co ją cieszy, a co trapi. I dlaczego dzieci tak ją uwielbiają!

WIĘCEJ

Chcesz poznać autorki?

Zofia Stanecka i Marianna Oklejak powołały do życia Basię i jej pełen ciepła świat. Sprawdź, kto stoi za powstaniem tych bliskich sercu dzieci i rodziców historii.

WIĘCEJ

Basia to nie tylko książki!

Basia zaprasza dzieci do wspólnej zabawy. Kolorowanki, zagadki, materiały do przygotowania jak kukiełki czy zaproszenia urodzinowe – sprawdź, jak można bawić się z Basią.

WIĘCEJ