Basia i jej nowy, nietypowy przyjaciel

Wiosna długo nie chciała nadejść. Gdy Basia wyglądała przez okno, widziała snujące się nad miastem ciężkie chmury. A kiedy szła do przedszkola, drzewa w parku zwieszały nad nią gołe, zmarznięte gałęzie.

– Nigdy nie zrobi się ciepło – stwierdziła ponuro.

– Tak źle nie będzie – powiedziała Mama z uśmiechem. – Wkrótce niebo znowu zrobi się niebieskie, a wiatr przyniesie zapach ciepłej ziemi i budzących się ze snu roślin.

 

Basia z utęsknieniem czeka na wiosnę. Jej zwiastunów szuka w pogodzie i w świecie przyrody. Nadzieję na zmianę pory roku dają rosnące na gałęziach drzew pączki. Kiedy po jakimś czasie pączki zmieniają się w delikatne listki, Basia jest zachwycona. Zaprzyjaźnia się z liściem pewnej lipy i z fascynacją obserwuje zachodzące w nim zmiany od wiosny do zimy. Okazuje się, że życie liścia może być bardzo ciekawe.

Basia i zagadki wszechświata to nowy cykl książek, w których rezolutna przedszkolaczka odkrywa piękno i różnorodność otaczającego ją świata. Zwyczajne z pozoru wydarzenia stają się dla Basi punktem wyjścia do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi.

Ciekawi świata czytelnicy i czytelniczki znajdą w książcLiścienie tylko opowiadanie o swojej ulubionej bohaterce, lecz także pięknie zilustrowane strony z informacjami m.in. o tym, jak zbudowany jest liść, jak rozpoznawać liście różnych gatunków drzew liściastych i iglastych, a także do czego możemy wykorzystywać liście w codziennym życiu. Basia dowiaduje się, które możemy jeść, jakie gatunki możemy parzyć i jakie niosą ze sobą właściwości. Pozna także zwyczaje związane z piciem herbaty i to jak są one odmienne w różnych krajach na całym świecie.

Basia i zagadki wszechświata to także wspaniała propozycja dla rodziców, którzy razem z dziećmi przeżyją ciekawą czytelniczą przygodę i zagłębią się w niesamowity świat wiedzy!

 

Basia i zagadki wszechświata. Liście>