Pierwsza nocowanka z Basią

Czy Twoje dziecko ma już za sobą pierwszą nocowankę poza domem?

Nocowanie u koleżanki lub kolegi to prawdziwa przygoda i świetna zabawa, na którą wiele dzieci czeka z utęsknieniem, jednak spędzając noc poza domem i bez rodziców maluchy mogą doświadczyć najróżniejszych emocji. Poznają zwyczaje panujące w domach przyjaciół, lecz mogą tęsknić za mamą, tatą, rodzeństwem i… codzienną rutyną. Również mali gospodarze i gospodynie muszą się odnaleźć w nowej sytuacji!

Basia leżała na wznak wsłuchana w odgłosy mieszkania i wpatrzona w nowe dla niej cienie na suficie. Gdzieś tam, w świecie za oknem Mama całuje na dobranoc Janka
i Franka. Basia wtuliła się w Miśka Zdziśka. Pachniał domem. Zerknęła w bok. Anielka leżała tuż obok, cichutka i nieruchoma, wpatrzona w sufit. Czy też myślała o tym, że wszystko jest dobrze, ale trochę inaczej niż u niej w domu? Czy też brakowało jej przytulenia mamy?

Basia i nocowanka to książka, która pomoże oswoić temat. To również opowieść o dziecięcym rozczarowaniu pojawiającym się, gdy trzeba zmienić plany. Nudzie, która towarzyszy oczekiwaniu na atrakcje i o przyjaźni, która pomaga poradzić sobie w nowych sytuacjach!

Basia i nocowanka to już 41. książka z głównej serii o przygodach Basi! W tym roku cykl świętuje 15lecie obecności na półkach księgarń!

Basia i nocowanka>>